lugu

lühidalt võiks loona talu veski loo kokku võtta kolme sõnaga: väikesest kasvas suur. oli aasta 2010, tol ajal ei olnud eriti saada kiviveskis maheteraviljast jahvatatud jahu, nii tuligi mõte soetada oma perele väike kiviveski. väikeste kividega  suutsime jahvatada nii hääd jahu, et see hakkas meeldima  meie sõpradele ja sõprade sõpradele ning omakorda nende sõpradele. sündis mõte hakata pakkuma hääd jahukraami suuremale hulgale inimestele, kuna  ka veskitöö oli meile meeldima hakanud,  tuli päävakorda suurema veski soetamine. PRIA Leaderi toel ostsime esimese suurema tootlikkuse ja laiemate võimalustega veski ja helbepressi. tänaseks on meil neid juba mitu ning hää jahukraami valmistamisest saanud meie kirg ja armastus. juba kahksa aastat tulebki veskikivide vahelt maheteraviljast jahvatatud jahu. otsesidemed kohalike mahetalunikega on taganud kvaliteetse tooraine.

juba algusest peale oleme müünud oma toodangut otse ostjatele, kelledelt saadud tagasiside toodete kvaliteedi ja omaduste kohta on aidanud tooteid täiustada ja tootevalikut mitmekesistada. aastatega on lisandunud ka toredad edasimüüjad, kellede käest saab pääle meie jahukraami osta ka muud talukaupa, lisaks on meie jahu kastusel paljudes pagarikodades ja toitlustusettevõtetes.

 loona talu on rajatud loodussõbralikult, järgides permakultuuri põhimõtteid. samadel alustel on rajatud ka loona talu veski, mis on ökonoomne, kasutades vähe energiat, tekitades vähe jääke, kasutab kohalikku mahedat toorainet jne.

aitäh teile, senised ja tulevased meie jahukraami tarvitajad !