lugu

lühidalt võiks loona talu veski loo kokku võtta kolme sõnaga: väikesest kasvas suur. oli aasta 2010, tol ajal ei olnud eriti saada kiviveskis maheteraviljast jahvatatud jahu, nii tuligi mõte soetada oma perele väike kiviveski. väikeste kividega aga suutsime jahvatada  nii hääd jahu, et see hakkas pääle meie, meeldima  meie sõpradele ja sõprade sõpradele ning omakorda nende sõpradele. sündis mõte hakata pakkuma hääd kiviveski jahukraami suuremale hulgale inimestele, kuna  ka jahvatamine oli meile meeldima hakanud,  tuli päävakorda suurema veski soetamine. PRIA Leaderi toel ostsime esimese suurema tootlikkuse ja laiemate võimalustega veski ja helbepressi.

tänaseks on meil neid juba mitu ning hää jahukraami valmistamisest ja ostatele toimetamisest saanud meie kirg ja armastus. juba kahksa aastat tuleb veskikivide vahelt maheteraviljast jahvatatud jahu. nagu kõik hää, saab ka hää jahukraam alguse kvaliteetsest toorainest, mille eest hoolitsevad kohalikud mahetalunikud, püüame nende poolt hoole ja armastusega kasvatatud väärt viljalst, sama pühendunult  jahvatada parimat jahu, et nad näeksid, see pagarikojast tulev  paljude poolt armastatud leib tuleb just nende kasvatatud viljast.

juba algusest peale oleme müünud oma toodangut otse ostjatele, kelledelt saadud tagasiside toodete kvaliteedi ja omaduste kohta on aidanud tooteid täiustada ja tootevalikut mitmekesistada. oleme jäänud tänaseni otsemüügi juurde, aga aastatega on lisandunud ka toredad edasimüüjad, kellede käest saab pääle meie jahukraami osta ka muud talukaupa, lisaks on meie jahu kastusel paljudes pagarikodades ja toitlustusettevõtetes.

 loona talu on rajatud kooskõlas loodusega, järgides permakultuuri põhimõtteid, et mitte ainult säiliks elurikkus, vaid ka suureneks. samadel alustel on rajatud ka meie veski, mis on ökonoomne, kasutab vähe energiat, tekitab vähe jääke, kasutab kohalikku mahedat toorainet jne, et ikka suveöödel kostuks üle nurmede meie vapilinnu rukkiräägu krääks-krääks. rukkiräägu valisimegi, sümboliseerimaks meie põhiteravilja rukist ja elurikkust. on tore tõdeda, et ka meie teraviljakasvatajad hoiavad maad, vett ja metsi ning edendavad külaelu. veskil ei ole mahemärki, kuna ühest küljest püüame võimalikult vähe tegeleda paberimajandusega, et oleks rohkem aega pühenduda toodete arendamisele ning, et puhas jahukraam oleks kätte saadav ka tagasihoidlikuma sissetulekuga inimestele, teisalt on meie standardid palju kõrgemad, kui lihtsalt mahedal ning kolmandaks leiame, et märgistatud peaksid olema hoopis tavapõllundusest pärit, kui tervisele kahjulikud tooted !

aitäh teile, senised ja tulevased meie jahukraami tarvitajad !