jahud-helbed

meie veskikivid jahvatavad aeglaselt, säilitades jahus vitamiinid ning mineraalid, et jahu saaks pehme struktuuri ning tulemuseks oleks parimate omadustega jahu. mingeid lisaaineid me juurde ei pane. kõik meie jahusordid on meie enda välja töötatud, iga jahupartii erineb veidi, kuna kiviveski on natuke tujukas, kelle tujud sõltuvad temperatuurist, õhuniiskusest, möldri meeleolust jne. selleks, et tooted oleksid alati värsked, valmivad jahud ja helbed vastavalt tellimustele, väikeste partiidena. oluline on, et teekond teraviljast jahuni, oleks võimalikult lühike, sest mida vähem teravilja enne ahju, või pudrupotti töödelda, seda parem.  teravili on pärit kohalikest maheteravilja kasvatavatest peretaludest, toetame nii puhtamat kohalikku elukeskonda ning hoiame alles kaduma kippuvat vana peretalude traditsiooni.

püülijahu

püülijahu on meie poolt pakutav kõige peenem jahu. püül saadakse, kui veskikivide vahelt tulnud jahu sõelutakse läbi peene sõela, eemaldades nii klii, kliialuse kihi, aga jahvatame püüli sisse, nii jäävad vähemalt osad vitamiinid alles:
püül on klassikaline saiajahu, lisaks saab sellest valmistada pirukaid, pitsapõhjasid,  pannkooke, piparkooke  jne.

meie valikus on:

* rukkipüül
* nisupüül
* speltapüül
* odrapüül
 

täisterajahud

täisterajahu puhul jääb jahusse kogu teraviljas leiduv klii, iduosa, kliialune kiht ja tuum, seega kogu kasulik kraam. jahvatame kolme erineva jämedusega täisterajahu , peent, keskmist ja jämedat jahvatust.

meie valikus on:

* täistera rukkijahu

peen, keskmine ja jäme jahvatus, kõik need sobivad väga hästi rukkileiva küpsetamiseks.

* täistera nisujahu

peen, keskmine ja jäme jahvatus, peen ja keskmine jahu on hää sepikujahu, peenest saab   veel pannkookeja piparkooke, jämedast saab putru teha

* täistera speltajahu

peen,  keskmine ja jäme jahvatus, speltajahu kohta kehtib kõik see , mis on nisu all kirjas !

* täistera odrajahu

peen ja keskmine jahvatus, peenest jahust saab häid pannkooke, keskmisest aga karaskit.

* tatrajahu

hele ja tume tatrajahu, heledast saab küpsetada leiba, pirukaid kooke, pannkooke jne. tumedast jahust saab küpsetada leiba, või segada heleda jahu sisse tugevama tatra maitsega leiva saamiseks. tume tatrajahu on hää tatraleivajuuretise tegemiseks!

 

täisterahelbed

helbed pressime kliidega teradest, kaera, odra ja spelta, millised vajavad enne helveste pressimist koore eemaldamist, eemaldame selle mehhaaniliselt, nii ei lähe miskit kasulikku kaotsi. tööstuslikud veskid koorivad kuuma auruga, aga selle protsessi käigus läheb osa vitamiine kaduma.
täisterahelbed on hää pudrumaterjal, täisterahelbeid tuleb veidi kauem keeta-hautada, kui tavalisi helbeid, keskmiselt 20  minutit, kel hommikul kiire, aga soov ikka täisterahelvestest hommikul korralik energialaks saada, siis tasub helbed eelmine õhtu likku panna ! kaerahelbed valmivad kiiremini 🙂

meie valikus on:

* täistera rukkihelbed
* täistera nisuhelbed
* täistera speltahelbed
* täistera odrahelbed
* täistera kaerahelbed
* kolmeviljahelbed (erinevad segud)
 

täisteramanna

kui veskikivide vahelt tulnud jahust sõelutakse läbi peene sõela välja püülijahu, siis  jääb järele teraline jahu, ehk manna. meie enne jahvatamist teradelt kliid ei eemalda, nii saame täisteramanna. manna on sama toiteväärtusega, mis täisterajahu, aga inimesele veel paremini omastatav ja selle pärast ideaalne toit imikutele ja väikelastele.

mannast saab valmistada mannaputru ja mannavahtu, lisaks muffineid jne

meie valikus on:

* täistera rukkimanna
*täistera nisumanna
* täistera speltamanna
* täistera odramanna
 

kruubid

kruup on viljatera, millelt on eemaldatud koor ning osaliselt või täielikult maha lihvitud klii. mida heledam on kruup, seda rohkem kliid on maha lihvitud. meie kogu kliid maha ei lihvi, et jääks ikka miskit kasulikku ka alles 🙂

kruupidest valmistatakse päämiselt kruupiputru, kaerakruupi saab kasutada toitudes riisi asemel.

meie valikus on:

* nisukruup
* speltakruup
* odrakruup
* kaerakruup
* tatrakruup

rukkilinnasejahu

pakume lõuna-eesti linnasetootja puratos malti rukkilinnasejahusid.

meie valikus on:

*fermenteeritud, ehk tume rukkilinnasejahu (öko, e mahe)
*fermenteeritud, ehk tume rukkilinnasejahu (mitte mahe variant))
*fermenteerimata ehk valgerukkilinnasejahu (ei ole mahe)

kuidas kõike seda jahukraami osta saab otsemüügi alt !